Regulamin przedszkola
- Przedszkole Niepubliczne „Magiczny Domek” jest placówką oświatową, działającą w oparciu o wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Gminę Brodnica pod nr ewidencji 2 zgodnie z zaświadczeniem Nr 1/2014 z dnia 25.06.2014 roku oraz realizującą zadania dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze zawarte w Statucie Przedszkola.
- Statut dostępny jest do wglądu u Dyrektora Przedszkola.
- Przedszkole zatrudnia kadrę nauczycielską zgodnie z kwalifikacjami wynikającymi z Ustawy o Systemie Oświaty
- Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. W okresie wakacyjnym od 6.30 do 16.00.
- Podstawę przyjęcia dziecka do Przedszkola stanowi wypełniona Karta zgłoszenia oraz podpisana przez Rodziców i Dyrektora umowa o świadczeniu usług w Przedszkolu.
- Do przedszkola może uczęszczać jedynie dziecko zdrowe – dziecka chorego lub z objawami choroby nie wolno przyprowadzać. Jeżeli u dziecka w czasie pobytu w Przedszkolu, stwierdzony zostanie stan podgorączkowy lub jego samopoczucie będzie wskazywało na stan chorobowy, rodzice zobowiązani są do niezwłocznego odebrania dziecka z Przedszkola.
- Pracownicy przedszkola nie podają dziecku żadnych leków i nie stosują wobec dziecka żadnych zabiegów lekarskich poza nagłymi przypadkami ratującymi życie dziecka oraz wynikającymi z konieczności udzielenia dziecku pierwszej pomocy.
- W przypadku choroby zakaźnej dziecka rodzice zobowiązani są do natychmiastowego zawiadomienia o tym fakcie dyrekcję przedszkola.
- Wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków. Koszty ubezpieczenia pokrywają rodzice.
- Dzieci mogą przyprowadzać i odbierać z przedszkola rodzice, prawni opiekunowie lub upoważnione przez nich pełnoletnie osoby, po uprzednim poinformowaniu przedszkola i potwierdzeniu na piśmie. Osobom nietrzeźwym dziecko nie będzie oddane.
- Podstawową jednostką organizacyjną Przedszkola jest grupa dzieci utworzona pod względem zbliżonego wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb i zainteresowań.
- Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego wynosi minimum 5 godzin dziennie.
- Godzina zajęć w przedszkolu jest rozumiana jako 60 minut.
- Czas trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych z dziećmi, jest dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci i wynosi od 20 do 30 minut.
- Czas trwania zajęć dodatkowych, również powinien być dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci i wynosić: z dziećmi w wieku 2,5-4 lat - około 15 minut, z dziećmi w wieku 5-6 lat - około 30 minut.
- Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach (oddział młodszych dzieci i oddział starszych dzieci).
- Jeżeli z różnych przyczyn nastąpi zmniejszenie frekwencji (sezon wakacyjny, choroby dzieci) to Przedszkole zastrzega sobie prawo łączenia grup.
18. Organizację pracy w ciągu dnia określa Ramowy Rozkład Dnia pracy Przedszkola, ustalany przez Dyrektora Przedszkola.
19. Ramowy Rozkład Dnia podany do wiadomości Rodziców/Opiekunów określa godziny posiłków i czas realizacji zajęć prowadzonych w Przedszkolu.
20. W szczególnych przypadkach (np. wycieczki, uroczystości przedszkolne) Dyrektor może zmienić organizację dnia, o czym wcześniej zostaną powiadomieni Rodzice/Opiekunowie.
21. Przedszkole może w czasie trwania roku szkolnego modyfikować ofertę edukacyjną w zależności od bieżących potrzeb.
22. Przedszkole funkcjonuje 12 miesięcy. Rok szkolny trwa od 1 września do 31 sierpnia następnego roku.
23. Przerwa wakacyjna: 2-tygodnie w lipcu/sierpniu.
24. Podczas przerwy w funkcjonowaniu przedszkola będą odbywały się prace remontowe i konserwacyjne.
25. Przedszkole nieczynne będzie również w Święta, dni ustawowo wolne od pracy oraz w niektóre dni między świąteczne. W dni między świąteczne robiona jest lista obecności dzieci, aby przedszkole mogło być otwarte w takie dni - musi być minimum 1/4 dzieci z całego przedszkola.
26. W wakacje letnie Przedszkole nie prowadzi zajęć dydaktycznych, co nie wpływa na wysokość czesnego.
27. Odpłatność za usługi świadczone przez Przedszkole obejmuje w szczególności koszty związane z edukacją, opieką, wychowaniem i wyżywieniem dziecka w Przedszkolu i ustalana jest przez Dyrektora Przedszkola.
28. W Przedszkolu są trzy posiłki dziennie: śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek.
29. Koszty wyżywienia dziecka w całości pokrywane są przez Rodziców/Opiekunów.
30. Dzienna stawka żywieniowa ustalana jest przez Organ Prowadzący.
31. W ramach opłaty stałej dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych: język angielski, zajęcia umuzykalniające, ruchowe, teatrzyki, wycieczki, uroczystości i imprezy organizowane przez Przedszkole.
32. W Przedszkolu mogą być prowadzone zajęcia dodatkowe płatne przez Rodziców/Opiekunów.
33. Propozycje w tym zakresie przedstawia Rodzicom/Opiekunom Organ Prowadzący.
34. Opłaty za pobyt dziecka w Przedszkolu pobierane są z góry, do 10. dnia każdego miesiąca.
35. Opłata za czesne w przedszkolu jest stała w każdym miesiącu (wyjątkiem jest miesiąc lipiec).
36. Dzieci nie mogą przynosić do Przedszkola i spożywać w sali słodyczy, gum do żucia i chipsów. Dopuszczalne są słodycze pod warunkiem, że są zorganizowane dla całej grupy.
37. Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za wartościowe rzeczy przynoszone do przedszkola przez rodziców lub dzieci.